تعریف هدف

بسیاری از مردم در طول عمرشون در یک چرخه تکراری زندگی میکنن. که عموما شامل مراحلی چون بیدار شدن از خواب، رفتن سر کار، برگشتن به منزل، خوابیدن، بیدار شدن از خواب و… و این چرخه تا آخر عمرشون ادامه پیدا میکنه. هدفشون چیه؟ آیا غیر از اینه که صرفا میخوان صبح رو شب کنن و شب رو صبح، تا به همین منوال روز مرگشون فرا برسه!؟ اینها با این هدف زندگی میکنن. اما از نظر من این اصلا شبیه هدف نیست. تعریف هدف از نظر بسیاری از اندیشمندان حوزه موفقیت چیز دیگریست.

تعریف هدف و اهمیت هدف داشتن

یک قطار در حال حرکت رو در نظر بگیرید. این قطار از یک نقطه شروع میکنه و با مقدار سوخت معینی حرکت میکنه. به دلیل اینکه مقصد اصلی بسیار دوره قطار مجبور به توقف در ایستگاه های بین میسر جهت سوخت گیری و یا سوار و پیاده کردن مسافران بین راهی میشه. اگر ایستگاه های بین راهی وجود نداشته باشن چه اتفاقی برای قطار میافته!؟ مسلماً به مقصد نخواهد رسید و در بین راه گیر کرده و مسافرا هم تلف میشن. برای ارتباط این مثال به تعریف هدف میتونیم اینطور استنباط کنیم که مقصد قطار زمان مرگ ماست. و ایستگاه های بین راه، اهداف ما هستن و برای رسیدن به مقصد هر بار باید به یکی از اهداف برسیم و به سراغ هدف بعدی حرکت کنیم و اگر غیر از این باشه و هدفی در کار نباشه و مستقیم به سمت مردن پیش بریم، در وسطای راه تلف خواهیم شد. بنظرت اینطور نیست؟

عده ای در تعریف هدف میگن که اهداف باعث حرکت انسان میشه و بدون اون در مدت زمان کمی ممکنه شخص دچار پوچی بشه و به جز مردن به چیز دیگری فکر نکنه. خب بنظر بنده هم این مسأله کاملا صحیحه و اهداف اگر نباشن حرکتی هم نیست.

و اما تعریف هدف از نظر من اینه که داشتن هدف باعث میشه آینده مون رو خودمون رقم بزنیم. و بدون داشتن هدف، اتفاقات دور و برمون و آدمها و شاید بهتره بگم طبیعت، برامون تصمیم میگیره که به چه سمتی حرکت کنیم و به چه چیزی برسیم. اگر کمی به عقب نگاه کنی متوجه میشی که یه جاهایی توی زندگیت بوده که هدفی هر چند کوچک رو مشخص کردی و بهش رسیدی ولی در بسیاری مواقع هم اتفاق یا موقعیتی نصیبت شده که اصلا انتخاب خودت نبوده.

بنابراین میشه در تعریف هدف اینطور گفت که نقطه ایست در مقابل ما که برای رسیدن به اون نقطه که خودمون تعیینش کردیم، تلاش لازم رو انجام میدیم و بهش میرسیم.

امیدوارم در این مقاله کوتاه به موضوع هدف اشاره مفیدی کرده باشم. لطفا در بخش نظرات پایین مطلب دیدگاهت رو با من در میون بزار. مطالب متنوعی در خصوص اهداف در حال آماده سازیه که انشالله بصورت روزانه در سایت ثروت آموز منتشر خواهیم کرد.

مدیر سایتAuthor posts

Avatar for مدیر سایت

بهنام رحیمی نژاد هستم. حدود 20 سال پیش اولین بار با قدرت ذهن و ایجاد ارتباط با جهان هستی و دست یابی به آرزوها، آشنا شدم. سالها در این زمینه تحقیق . مطالعه کردم و روز به روز آگاه تر شدم. در نهایت با کسب نتایج قابل قبول، تصمیم گرفتم که تجربیاتم را در سایت ثروت آموز در اختیار شما عزیزان قرار دهم. به لطف الله اینجا نقطه ای برای شروع دوباره و صراطی مستقیم به سمت موفقیت برای شما خواهد بود.

قابلیت ثبت نظر غیرفعال است.